Ako Janka Schudla 19kg? Toto je jej príbeh…

Už ako dieťa som mala vždy plnšie tvary, nikdy som nepatrila k štíhlym postavám. Prvú „ozajstnú“ diétu som absolvovala ako 20-ročná, a odvtedy som ich vyskúšala niekoľko. Každá nová bola tá zaručená – vždy zabrala, ale iba dovtedy, kým sa neobjavil jojo-efekt. A po každej diéte som opäť „narástla“ o niečo viac. Je pravda, že cvičiť sa mi popritom nechcelo, veď diéta vždy na chvíľu zabrala.

A teraz, vo veku 51 rokov som už mala diét plné zuby, takisto aj môjho „plného tela“. Dosť som spohodlnela – a to už bol problém. Chcela som sa iba rozhýbať, a ak niečo schudnem, bude to iba bonus. A vyšlo to. Zmenila som spôsob stravovania, na ktorý sa dá pomerne ľahko zvyknúť. A cvičenie – to išlo postupne. Čo je však dôležité – všetko záviselo iba odomňa. Nič som nemala povinné, iba odporúčané, a to mi vyhovovalo a neobmedzovalo. Ja sama som sa rozhodla koľko a ako rýchlo chcem chudnúť a k tomu som prispôsobila stravu aj intenzitu cvičenia. K cvičeniu som pridala plávanie, ktoré som brala ako relax. A – ono to naozaj funguje. Za 11 týždňov sa mi podarilo schudnúť 15 kg a ani jeden deň som nebola v strese – čo budem jesť, kedy si to uvarím, ako si to vezmem do práce…  Ďakujem Matúšovi, ktorý ma neraz povzbudil, vždy ma usmernil a poradil. A vždy som mala pocit, že je tu kedykoľvek pre mňa, že JA som tá dôležitá, o koho práve ide. Získala som viac energie, lepšiu postavu, viac sebavedomia, lepšie zdravie.  Matúš – ďakujem….

Na záver ešte rozdiel v centimetroch obvodu pása Janky.
Obvod pása: 118cm (30.1.), 112cm (6.3.), 106cm ( 16.4.)

Ako tréner som aj ja nedávnou prešiel svojou vlastnou premenou a schudol som 25kg. Pokiaľ chcete poznať môj príbeh a všetky postupy, ktoré som používal a pomohli mi k tomu, aby som vo svojej premene bol úspešný, tak si pozrite moju druhú knihu v ktorej o týchto témach píšem. Verím, že sa vám bude páčiť a nájdete v nej množstvo motivácie, inšpirácie a poznatkov, ktoré vám otvoria nové brány v dosahovaní vašich cieľov.

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.