Ako Lýdia schudla 12 kg a vyhrala 3. miesto v premene roka 2017

Príbeh Lýdií Trošanovej

Pred tým ako som začala cvičiť, som prešla mnohými diétami ako každá žena, pretože som nebola nikdy so sebou spokojná. K športu som mala stále blízko. Či už ako dieťa alebo aj teraz. V práci mám veľa pohybu a kilá aj napriek tomu nešli dole, to si všimli aj moji najbližší. Podporovali ma, no sami priznali, žeby som mala vyhľadať lekársku pomoc.

Nevzdávala som sa a chcela som im ukázať, že sa to dá aj bez liekov na chudnutie, diét a podobne. Siahla som po kontakte, ktorý som už dávno dostala od netere. Veľmi som váhala a rozmýšľala, či to mám naozaj vyskúšať. Dozvedela som sa o Matúšovi.

Na prvú schôdzku som šla s obavami. Už som bola pripravená na tréning, ale bolo to inak ako v mojich predstavách. Prišla som do fitka v júli 2017, stretnutie bolo veľmi príjemné a Matúšov prístup skvelý. Najprv sme mali rozhovor prečo som sa tak rozhodla a ako vyzerá môj jedálniček.

Myslela som si, že ma tréningy budú vyčerpávať, že sa na druhý deň ani z postele nepostavím. Ale naopak bola som plná energie, sily a hlavne som mala dobrý pocit sama zo seba. Po mesiaci sme upravili aj jedálniček. Postupne sa na tréningu posúvali moje limity a keď som schudla prvé kilá bol to skvelý pocit.

Veľkú rolu zohrával aj môj manžel, ktorý ma stále podporoval. A stále podporuje a to tak, že na tréning chodí so mnou. Veľmi sa nám to páči žiť zdravý životný štýl. Tréningy sú pre mňa o to jednoduchšie, keď sme spolu. Sme šťastní, že sme stretli tak skvelých ľudí ako je Matúš a Martin Špirko. Sme vďační, že sa nám venuje a zmenil naše myslenie.

Naďalej sa budeme snažiť a chceme pokračovať. Teraz už vieme, že to má zmysel a že necvičím pre ostatných, ale pre seba. Je skvelý pocit mať plno energie. Za to vďačím super človeku, s ktorým cvičím. Vďaka Martin!

 

Pohľad trénera Martina Špirka

Keď som sa s Lydkou 1x stretol, jej cieľom bol úbytok na váhe a zmena spôsobu života tým zdravším a správnejším smerom. Pre začiatok sme začali s prvým testovacím tréningom, kde sme zistili hranice výkonnosti. Tieto prvé tréningy sa točili okolo základných cvikov a keď som videl, že kondička a fyzično sa zlepšilo, prešli sme k náročnejším tréningom, kde bolo zahrnuté posilňovanie celého tela, kruhové a kombinované tréningy atď.

Hneď s prvými tréningmi sme začali postupne upravovať aj jedálniček. Začali sme s vecami, ktoré v Lydkinom prípade neboli ideálne a trebalo ich upraviť ako prvé. Začali sme raňajkami a postupne prešli cez večere, olovrant, desiatu a obed.

Všetko si pekne osvojila a podľa vlastných slov sa to stalo súčasťou ich rodinného života. Po určitom čase sa k Lydke pripojil v rámci tréningov aj jej manžel Dano, nakoľko ju v tom chcel podporiť aj fyzicky, nie len mentálne.

Prvé manželské tréningy sme prešli aj s Danom základné cviky, zatiaľ čo Lydka cvičila už svoje náročnejšie cviky. Avšak netrvalo dlho a Dano sa rýchlo pripojil k pani manželke. Doteraz im to spoločne ide výborne a pevne verím, že im to dlho vydrží a budú naďalej v tomto trende pokračovať, či už v spolupráci s nami alebo sami.

Ak máte aj vy záujem o premenu a chcete dosiahnuť výsledky v chudnutí ako nikdy predtým môžete si objednať naše služby.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.