Ako si vybudovať a zachovať silnú imunitu ?

Čelíme novej výzve, ktorá testuje nie len našu imunitu, ale aj psychickú odolnosť. Hovorím o novom víruse a keďže my ľudia máme často v sebe zakorenený strach z nových vecí ani v tomto prípade tomu nie je inak. Nemyslím, to tak že by sme mali situáciu zľahčovať, ale zamerajme sa na opatrenia, ktoré nám pomôžu a nežime v strachu, ktorý nás vnútorne a hlavne našu imunitu oslabuje. 

Namiesto toho, aby sme mali pocit bezmocnosti, existujú kroky, ktoré vedia výrazne podporiť našu imunitu.
Poďme si vymenovať o aké konkrétne ide.

1. Rešpektovať nariadenia
Jednoznačne rešpektujme nariadenia, ktoré nám dala vláda. Sú opodstatnené a keď sa chceme vírusu zbaviť čo najskôr, tak tieto opatrenia nás tam dovedú skôr. Majme disciplínu a dodržiavajme pokyny. 

2. Nepodliehať strachu a panike
Nie je to sranda keď počuješ v správach, že ľudia umierajú, ale čím viac budeš v sebe podporovať túto emóciu a budeš v panike, tým viac chýb a problémov narobíš. Uvažuj racionálne a nechaj si čas na premyslenie. Správaj sa zodpovedne a nie pod návalom emócií.

3. Pitný režim
Dodržiavaj pitný režim. Vďaka dostatočnému prísunu tekutín (3-4dcl na 10kg telesnej hmotnosti) je telo schopné pravidelne z organizmu odplavovať toxíny a zbavovať sa škodlivých látok. Zároveň zvlhčujeme sliznice a tie sú odolnejšie voči baktériám ako keď sú suché.

4. Strava
Strava, strava, strava koľko veľa schopností má a funkcií dokáže plniť. Či už ide o chudnutie, alebo posilnenie imunity, alebo aj ďalšie iné veci. Zamerajme sa hlavne na prísun ovocia a zeleniny v pravidelných dávkach 3-5x denne. Zvýšený prísun vitamínov a minerálov podporí našu imunitu.

5. Negatívne vplyvy
Ešte predtým než by nás skolil vírus nás enormne dokážu oslabiť a tak krásne pripraviť na to, aby nás napadol vírus práve negatívny vplyv. Buď to môže byť prehnaný strach, ktorý nás oslabuje, alebo nejaké životné situácie, čokoľvek čo cítime, že nám odoberá energiu, by teraz malo byť bokom. Zamerajme sa na situácie, ľudí, ktorí nám dávajú silu a buďme silný. Takto budeme odolnejší a budeme mať silnejšiu imunitu. Všetko to pramení z našej hlavy. Keď sa tam cítime v pohode a silný, tak aj v realite sme silný.

6. Ochladzovanie tela v rozumnej miere
Otužovanie buduje silnejšiu imunitu, ale len vtedy ak to robíme s mierou a rozumne. Ani tu netreba preháňať, lebo nás to môže oslabiť. Je to široká téma, o ktorej sa dočítaš v špecializovaných článkoch, ale na začiatok bude stačiť ak si v závere svojho pravidelného sprchovania nastavíš sprchu na chladnejšiu a prejdeš si najprv chodidlá, potom nohy, ďalej ruky, brucho, chrbát a nakoniec hrudník (oblasť srdca)- aby si sa vyhla šoku z chladu.

7. Dýchacie cvičenia/whm
Na základe dýchacích cvičení a wim hof metódy dokážeš vedome ovplyvňovať svoj imunitný systém a tak reálne aj odolávať rôznym nástrahám chorôb. Je to už potvrdené vedou, ale pre hlbšie informácie buď skús na to špecializovaný kurz, alebo odborné články a štúdie.

8. Slnko
Dostatočný prísun slnečného žiarenia podporuje tvorbu vitamínu D a teda ovplyvňuje náš imunitný systém. Ak svieti slnko vystavme sa mu aspoň 45-90min denne. 

Posilňujme našu imunitu na základe týchto tipov a hlavne pracujme so svojím vnútrom a nedovoľme, aby nás situácia pohltila a emócie a strach oslabili náš organizmus.  Pravidelným opakovaním týchto krokov si nie len vybudujeme silnú imunitu, ale ju budeme aj schopný dlhodobo udržať na solídnej úrovni.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.