AKO STANO VO VEKU 54 ROKOV SCHUDOL 34kg A NAŠTARTOVAL SVOJU ŠPORTOVÚ KARIÉRU ?

Spolupráca, celé chudnutie a premena so Stanom začala takým nezvyčajným spôsobom. Väčšinou ľudia za mnou dobehnú, lebo chcú schudnúť xy kilogramov za pár mesiacov, ale u Stana to bolo inak, čo ma dosť prekvapilo. Prvú vec, ktorú mi prezradil bola, že chce odbehnúť maratón. Jasné, že chce aj schudnúť, ale to tento krát (mal za sebou niekoľko neúspešných pokusov chudnutia) nebola jeho hlavná priorita.

Šiel na to veľmi dobre. Za cieľ si dal odbehnúť maratón, a veľmi dobre vedel, že popri tom ako sa naň bude pripravovať určite schudne a tak aj bolo. Veď predsa aj ja vo svojej knihe opisujem presne túto vec. Videli ste už tučného maratónskeho bežca ? Ja nie, pretože každý kto beháva maratón, tak je jasné, že jeho telo sa tréningom a časom prispôsobí tejto záťaži a človek sa stane štíhlim.

Je to zaujímavé, ale aj toto je jedna z ciest…

Hneď v začiatku Stanovej premeny sme začali z ľahka. Mal nadváhu a jednoducho nie každý cvik mohol pri takej postave vykonávať a taktiež kondícia nebola najlepšia. Šli sme na to postupne a rozumne. Začali sme cvikmi s vlastnou váhou, ako napríklad drepy, kľuky, skracovačky. Neskôr sme zaradili aj náročnejšie verzie, pri ktorých sa zapája viac svalov ako ľahanie a vstávanie či už na chrbát, alebo na brucho. Pomedzi to začal s rýchlou chôdzou a neskôr prešiel aj na ľahší beh, teda poklus.

V strave bol jeho najväčší problém práve večera a taktiež potreboval zmierniť pitie alkoholických nápojov, ktoré zbytočne pridávali kalórie, brzdili chudnutie a negatívne vplývali na hormóny.

Ako sme postupne pridávali záťaž a vylepšovali stravu, sa začali dostavovať prvé výsledky. Klesala váha, klesal podkožný tuk, zvyšovala sa úroveň svalovej hmoty, zlepšil sa metabolizmus a hlavne čo nás oboch najviac potešilo Viscerálny tuk (tuk okolo orgánov, ktorý je väčší problém ako podkožný tuk zo zdravotného hľadiska) krásne postupne klesal.

Na konci premeny bol Stano takmer vo svojej životnej forme. Píšem takmer, pretože ho v závere prekvapilo zranenie, ktoré mu znemožnilo štartovať na maratóne, hoci zhodil 34kg. Na mesiac ho to vyradilo z tréningu úplne a tým pádom nestihol maratón (ktorý sa v tom období akurát konal), ale jeho motivácia nezmizla.

Stretli sme sa, a povedal mi, že je už prihlásený na ďalší ročník a okrem toho aj na ďalšie súťaže, ktoré budú ešte pred maratónom čo je úplne úžasné. Stano je skvelým príkladom človeka, ktorý dokazuje, že v akomkoľvek veku je možné zmeniť svoju postavu aj život. Stanovi prajem veľa úspechov na jeho teraz už športovej ceste a verím, že nás ešte veľa vecami prekvapí J

Ak aj vy chcete zažiť minimálne takú premenu ako Stano príďte na kurz chudnutia NAŽIVO a zistite ako na to 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.