Kto je Matúš Špirko? 

Vitajte v sekcii Môj Príbeh. Som veľmi šťastný, že sa vám môžem predstaviť a ukázať vám kto vlastne som a prečo robím to čo robím 🙂

Film Principium

Pozrite si krátky film o mne a o tom prečo som tréner ľudí, ako som sa vôbec dostal k trénerstvu a v čom sa líšim od ostatných 🙂 

Ahojte

môj príbeh začína 25.7.1991 kedy som sa narodil a  už na začiatku mojej cesty som nemal veľký predpoklad byť silný športovec. Zo súrodencov som bol pri narodení najmenší a najľahší.

Matúš Špirko detstvo

Moja športová cesta začala už v detstve kedy sme s rovesníkmi trávili veľa času von pri rôznych športoch ako napríklad vybíjaná, volejbal, futbal, baseball, naháňačka, plávanie... Veľmi vďačím aj rodičom za to, že ma viedli už od mala športom. Otec kedysi hrával súťažne futbal a mama sa venovala gymnastike.

Keď som bol vo štvrtom ročníku na základnej škole, na hodine telesnej výchovy keď sme hrali futbal som si všimol že sa viem celkom dobre hýbať, vysoko skákať a bežať rýchlo. Páčil sa mi ten pocit a aj moji spolužiaci si to všimli a obdivovali moje schopnosti.

V tom období ma zaujala aj gymnastika. Inšpirovala ma mama keď mi ukázala napríklad stojku na rukách, šnúru, alebo mlynské koleso. Páčilo sa mi to a preto som sa jej začal tiež venovať a neskôr aj parkouru. Okrem týchto športov som skúsil aj atletiku, thajský box, ninjutsu.

Zadarmo

Čo sa týka futbalu tak na ten som sa dal už v druhom ročníku na základnej škole. Otec ma brával na futbalové ihrisko a tréner sa ma opýtal či by som nechcel trénovať za klub a ja som to šiel skúsiť.

Futbalu som sa venoval najdlhšie a aj keď som veľa trénoval a celkom mi to šlo, nemal som pocit že toto je moja cesta. Popri futbale som v 15-16tich začal s posilňovaním a silno som cítil ako mi to pomáha. Bol som zrazu silnejší, rýchlejší, výbušnejší a dosahoval som oveľa lepšie výkony. Takisto po vizuálnej stránke sa mi to páčilo a cítil som sa skvele 🙂

V tomto období som cvičil aj so svojím bratrancom a tak veľmi som tomu prepadol, že som prečítal obrovské kvantá časopisov o cvičení a strave. Mal som chuť všetky tieto rady a tipy vyskúšať. Chcel som si to všetko otestovať a zistiť ako to funguje. Skúšal som to na sebe a takisto aj na bratrancovi. Výsledky boli perfektné. Pochopil som, že vzdelávanie a okamžité prevedenie informácií do praxe ma nesmierne posúva vpred. Výsledky môjho bratranca neunikli ani okoliu a už to celé začalo.

Ľudia sa na mňa obracali s prosbou o pomoc. Chceli sa dostať do lepšej kondície, chceli zhadzovať kilá, naberať svalovú hmotu, chceli lepšie vyzerať, cítiť sa lepšie a byť zdravý. Prosili ma o vypracovanie plánov, chceli odo mňa rady a niektorý aj aby som sa im osobne venoval a trénoval ich.

Každému som chcel dať svoje maximum a veľmi ma to bavilo. Keď som videl, že ľudia dosahujú výsledky a sú vďaka tomu šťastný tak mi to dodávalo ešte väčšiu energiu a chuť pokračovať ďalej.

Najviac ma ale napĺňalo keď za mnou prichádzali obézny ľudia a ľudia s nadváhou. Na týchto ľuďoch som videl vždy najväčšie pokroky po vizuálnej, ale hlavne psychickej stránke. Ukázal som im iný smer a pre nich nový svet.

Časom som založil spoločnosť s názvom COACH OF PEOPLE. Slovensky- tréner ľudí. Tento názov vyplýva z toho, že sa snažím pracovať veľmi ľudským prístupom, byť empatický a nastaviť celý životný štýl tak aby vyhovoval klientovi. Motivovať ho a viesť ho na ceste za jeho vysnívanými výsledkami.

Program Mentoring

Ako som pokračoval v tejto ceste nevnímal som to ani ako svoju prácu, ale je to pre mňa životné poslanie. Chcem pomáhať ľuďom žiť kvalitnejší život a myslieť pozitívne.

Popri tom ako som sa venoval premenám som napísal aj knihu Toto nie je diéta, to je život, pretože som chcel odovzdať svoj odkaz širokej verejnosti, ďalej som natočil krátky film s názvom PRINCIPIUM, kde ukazujem ako žijem a hovorím o tom čo robím, prešiel som si aj vlastnou premenou a pribral som 25kg schválne na to, aby som hlbšie pochopil ľudí s ktorými pracujem. O svojej obezite som natočil aj dokumentárny film Premena a napísal som o tom aj denník Zmeň svojte telo, zmeníš svoj život.

Môžete ma poznať z médií

Klikni na logo média a pozri si reportáž

Logo TV Markíza
Logo Forbes
Logo TV Ľubica
Logo Plus jeden deň
Logo Kežmarská TV
diva sk

Certifikáty

Vzdelávanie je pre mňa priorita číslo jedna. Iba tak vám môžem poskytnúť tie najefektivnejšie metódy a postupy a pomôcť vám tak efektívne dosiahnuť váš cieľ

Osvedčenie Tréner 1.Stupňa
Vysoká škola strečingu pre trénerov
Life Coach Training Institute
Precision Nutrition certifikát

Toto je môj život 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Kontaktujte ma

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Matúš Špirko

Verím, že mojím poslaním je pomáhať ľuďom schudnúť, zlepšiť ich životný štýl, zmeniť ich myslenie a ukázať im čo sú schopní dosiahnuť.