Stres mi bránil v chudnutí

Volám sa Silvia Sarnová a mám 42 rokov. Moje priberanie nespôsobilo prejedanie sa, ale stres. Stres bol postupom času čoraz väčší a moja váha taktiež. Váha ma vždy trápila a keď si v TV videla reláciu o chudnutí s osobným trénerom, veľmi ma to motivovalo. So svojimi pocitmi som sa zverila mojej neteri, ktorá mi povedala o Matúšovi Špirkovi.

Rozhodla som sa mu zavolať a po telefonáte sme si dohodli osobné stretnutie. Keďže Matúš už bol pracovne vyťažený odporučil mi svojho bratranca Martina Špirka, ktorý robí taktiež osobného trénera. Nastúpila som do posilňovne MK Fitness.

Prvý tréning bol pre mňa veľmi ťažký, pretože som sa bála ako zareagujú ostatní cvičiaci na moju váhu. Prvé tréningy som nevládala, ale postupom času, keď mi upravili pitný režim a stravu, pre mňa cvičenie začalo byť jednoduchšie. Keď som si po pár tréningoch všimla, že sa mi s chudnutím darí, veľmi ma to motivovalo a motivuje aj teraz. Martin je veľmi dobrý tréner a na každý tréning s ním sa veľmi teším. Niekedy to nejde podľa mojich predstáv, no nevzdávam sa. Cvičenie ma veľmi baví a chcem s tým pokračovať dlhodobo. Zvykla som si na stravu a bez problémov odolávam nezdravím veciam. Uvedomila som si, že to všetko bolo len v mojej hlave.

Chcem sa poďakovať Matúšovi, môjmu manželovi a hlavne môjmu najlepšiemu trénerovi Martinovi a jeho manželke Miške, s ktorou občas trénujem. Veľmi pekne vám ĎAKUJEM.

Pohľad trénera Martina Špirka:

Silvia mala problém s váhou, ale ako popísala jej najväčším problémom bol stres, ktorý priberanie spôsobil. Keď nastúpila ku mne na tréningy mala faktory, ktoré jej ten stres spôsobovali eliminované na minimum, takže sa mohla úplne sústrediť na svoj cieľ: upraviť váhu. Bolo zopár veci aj v strave, na ktoré sme sa museli zamerať a taktiež upraviť jej pitný režim. Čo sa stravy týka, začali sme ako prvé riešiť doplnenie vitamínov a minerálov, ako aj zdravého tuku. Taktiež aj pitný režim nebol ideálny, tak aj ten sme začali postupne upravovať. Následne sme upravili raňajky, večeru a obed a nakoniec zmenou prešli aj olovrant s obedom. Čo sa týka dodržiavania týždenných zmien v rámci stravovania bola Silvia veľmi precízna a to sa odrazilo na jej výsledkoch.

Spomínam si, že na prvý tréning prišla naozaj nervózna, avšak hneď po prvom tréningu sa to zmenilo a jej rozpaky opadli a bolo viditeľné, že na každý ďalší tréning sa stále viac teší. Ako pri každom klientovi sme začali pekne od základov, nakoľko Silvia pred tým nemala s cvičením skúsenosti. Keď už sa zabehla začali sme zvyšovať náročnosť, intenzitu, počet cvikov atď. Jednoducho sme sa snažili každý tréning zmeniť, aby bol pre ňu zábavný a taktiež ju stále posúval vpred.

Teším sa, že Silvia chce na sebe pracovať dlhodobo, že ju to baví a že sa ešte určitý čas budeme na tréningoch spolu stretávať nakoľko spolupráca s ňou ma baví. A k doterajším výsledkom jej gratulujem.

Chcete zažiť premenu aj vy a dosiahnuť výsledky svojich snov ?
Stačí si rezervovať trénera.

Komentáre
  1. Milan Hrčka píše:

    Držím Silvii ako kolega v Premene –
    Chudnutí palce. Je to ozaj náročné.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.