Vierka a jej inšpiratívny príbeh. Schudla 24kg za 4 mesiace!!!

Ten kto ma pozná vie, že už odmalička bojujem s nadváhou. V zdravotnej karte mám už ako 6-ročná napísané …….. váží 40 kg /strašné…/ – všetko dôsledok minimálneho pohybu, lebo do 6 rokov som nemala vyvinuté jadro v ľavej nohe, teda kĺbe a nesmela som veľa chodiť. A už sa to nabaľovalo …v dospelosti som skúsila prvýkrát zredukovať svoju hmotnosť, a …podarilo sa, cvičením, úpravou stravy som „schudla“ na 80 kg, pri mojej výške 178 cm to bola štíhlosť, a nielen v nadväznosti na max. hmotnosť.

Pár rokov som sa držala, pár rokov po pôrode som sa zase zaokrúhlila, ale našťastie zase zintenzívnením pohybu som sa dostala na prijateľnú hmotnosť /a aj „pozerateľnú“.

Pred 10 rokmi vzhľadom na užívanie liekov – hormónov som sa začala zaobaľovať /alebo sa len vyhováram?/  To je jedno, podstata dosiahla som maximálnu hmotnosť /vysoko trojciferné číslo/. Ťažko som sa hýbala, pridružovali sa choroby , nielen vysoký tlak, vyšší cholesterol, bolesti kolien . Najhoršie bolo, že som nedokázala „šantit“ s vnúčencami. Začiatkom t.r. po oslave dcérinej „19“, táto povedala „DOSŤ“ a dohodla mi stretnutie s Matúšom Špirkom.

Ja, žena „skoro“ v dôchodkovom veku, no dobre, 9 rokov to je už skoro dôchodkový vek, nie? Sa má stretnúť s mladým „dobre“ vyzerajúcim mládencom? Ani náhodou, však ostych, nie? Aj keď som Matúša pár mesiacov sledovala, ako dobrovoľne priberal a potom chudol,  hanbila som sa osloviť ho …. a vlastne, myslela som si, že to ešte nie je také zlé so mnou a zvládnem to aj sama.

Ale, prekonala som sa a …….privítal ma milý usmievavý chalan /dobre vyzerajúci, vyšportovaný …..pomohol mi sadnúť do kresla, lebo aj to som zvládala už ťažko ….. a už to šlo. Jemne sa pýtal, nechal ma hovoriť o mojich ťažkostiach, problémoch, občas povzbudil v rozprávaní ..a hodina ubehla.

O týždeň sme mali prvé ozajstné stretnutie v športovom …. teda ja tepláky a tričko skoro po kolená, no čo …. hanbila som sa, reku mladí vyšportovaní chalani vo fitku zvyšujúci si svoje hranice, zdokonaľujúci si svoje vymakané telo, mladé kočky udržujúce si svoju postavu a ja ../teda, našťastie sa mi podarilo získať „sparingpartnerku/ – sestru a šli sme do toho obe.

Matúš nás naviedol na pomalé, jemné nenáročné cvičenie /aby sme mu neutiekli a neskončili :). Precvičovali sme /konkrétne ja/ cviky, ktoré som zvládala vzhľadom na moje poškodené kolenné kĺby.

Počas cvičenia nás povzbudzoval a každý cvik „odcvičil“ s nami. Keďže moje telo nebolo zvyknuté na pohyb, bolo to ťažké. A určite nielen pre mňa, Matúšovi som dávala zabrať, aby našiel pre mňa vhodné cviky, ktoré by pomáhali zlikvidovať môj tuk, a aby som nebola „boľavá“. Darilo sa …

Vzhľadom na moju vysokú hmotnosť sme striedavo začali využívať bazén, teda cvičenie v bazéne, resp. plávanie. Vtedy som sa cítila naozaj vo svojom živle. Voda maximálne nadľahčovala, cvičenie vo vode bolo „naj …“a čo je podstatné, hmotnosť sa znižovala. A ja som „lietala“ …postupne sme riešili i vhodnú stravu i keď  vzhľadom na moju „vnútornú“ chorobu sa Matúš trochu zapotil, aby sme našli vhodné kombinácie jedál, ale podarilo sa. Po 4 mesiacoch úbytok 24 kg. Áno, slušný, teda viac ako slušný výsledok, tak reku stačí. Matúš ma naučil ako …nielen cvičiť, nielen kombinovať stravu …ale pokračovať musím sama.

Ale po týždni som si uvedomila, nie! Nestačí!

Veď áno, cítim sa lepšie, aj lepšie vyzerám, kolená  bolia menej, upravil sa mi cholesterol, o tlaku ani nehovorím /už som prestala užívať jedny lieky na vysoký tlak/. Ale …

S Matúšom „chudnutie“ ide ľahšie. Jeho povzbudivé slová zakaždým keď moje telo kričí „NIE“, ale rozum „ideš, musíš …“ A ešte ten pocit, že  mu môžete hocikedy napísať a Matúš povzbudí 🙂

Takže …. pokračujem, lebo Matúš ako osobný tréner, to je najväčšia výhra v mojom živote, že sa ma ujal /samozrejme moje deti, manžel, rodina , to je naj…, ale Matúš je len jeden.

Že mi veril, že to dokážem, mal odvahu so mnou spolupracovať 🙂

Pre všetkých, ktorí si myslia, že fitko je len pre mladých, dobre vyzerajúcich ľudí.  – Nie, nie je a pocítila som to na vlastnej koži. Práve tí dobre vyzerajúci mladí ľudia vás povzbudia najviac. 🙂 Ďakujem !

Ako tréner som aj ja nedávnou prešiel svojou vlastnou premenou a schudol som 25kg. Pokiaľ chcete poznať môj príbeh a všetky postupy, ktoré som používal a pomohli mi k tomu, aby som vo svojej premene bol úspešný, tak si pozrite moju druhú knihu v ktorej o týchto témach píšem. Verím, že sa vám bude páčiť a nájdete v nej množstvo motivácie, inšpirácie a poznatkov, ktoré vám otvoria nové brány v dosahovaní vašich cieľov.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.